K9

ochrana proti holubům
ochranné sítě pro kočky

Historie firmy

Pokud se podívám zpět do historie, první sítě pro kočku jsme namontovali v roce 1998. A přestože v tomto roce to byly všeho všudy jen dvě nebo tři sítě, museli jsme nějakým způsobem uvažovat, jak dlouho sítě vydrží a jaké max. zatížení bude bezpečné. Sítě proti ptactvu jsme montovali již nějaký rok a věděli jsme že tyto sítě vydrží několik let, za předpokladu že nejsou namáhané. Ale u sítě staré dva tři roky, jsme shledali že ji dospělý člověk může snadno poškodit rukou, holub samozřejmě nemá takovou sílu, ani se nesnaží sítě nějakým způsobem poničit, zkouší je pouze obejít, podlézt , prolézt a proto není třeba aby tyto sítě měli nějakou garantovanou pevnost po několika letech používání. Ale u koček se předpokládá že se budou u zabezpečení pohybovat, skákat, lézt, kousat, a tak všelijak se kočkovat. A měli by vydržet tolik jako je průměrný život kočky.

Proto jsme zvolili sítě jaké používáme i dnes. Jak říkám v začátku to byly 2-3 sítě za celou sezónu. Kladné hodnocení mezi majiteli koček se jak pavouk rozšiřovalo a rok od roku stupal počet spokojených zákazníků. Jaký je rozdíl mezi systémem proti ptactvu a sítí pro kočku. Sítě pro kočku se liší většími kotvícími prvky, hustěji uspořádanými a vysoce kvalitní sítí s několikanásobně silnějším vláknem, které unese i dospělého člověka. Sítě vyrobené z kvalitního materiálu, bezuzlovou technologií která je dražší než uzlíková, ale daleko bezpečnější. Musím se vždy pousmát když někdo naše výrobky srovnává s výrobky které kolují po internetových obchodech. Jistě mnohé z Vás napadne, proč nekoupíme třeba uzlíkovou síť 6x3 m, oko 30x30 mm, vlákno 0,2 mm, ano čtete správně 0,2 mm za pouhých 800 Kč včetně 10 háčků a provázku a nemontujeme je lidem jako sítě pro kočku když se výrobek takto nazývá, navíc vyroben německou firmou. Jak by něco takového mohlo být špatné? No pokud by jsme tyhle sítě kupovali a montovali, těžko by jsme na ně mohli dávat záruku 3 roky, a uvádět životnost 12-15 let, už jen z důvodu že výrobce neručí ani za poškození které je způsobeno kočkou která síť poškodí šplhem. Jak se něco takového může objevit na trhu?

Jednoduše , když jsme v roce 2002 publikovali náš výrobek v odborných časopisech, kde jsme uvedli že kočka po síti nešplhá, spletli jsme se. Takže výrobci kteří se drží tohoto tvrzení které koluje po internetu v kočičích fórech, bez jakýkoliv znalostí usoudili, že na sítě pro kočku postačí vlákno 0,2 mm. Důvod jednoduchý, výroba sítí je automatizovaná s minimálními náklady na práci, ale čím silnější vlákno tím více materiálu a tím dražší výroba. Tedy sítě 0.2 mm potřebují pouze 10% materiálu, než sítě které pro kočky montujeme. Tedy pokud by se to mělo brát finančně tak i 800 Kč za tento výrobek je hodně. Optimální cena by byla kolem 200-250 Kč pokud by se to dalo nějak finančně porovnat s našimi cenami. Ale výrobci sítě jde především o zisk, a sítě pro kočky nepodléhají žádným atestům ani doporučením či normám, takže čeho by se měl výrobce obávat. Já osobně ani sítě s vláknem 1 mm, nebo i 1.2 mm nepovažuji pro kočku z dlouhodobého hlediska za bezpečné. Opět to samé, pokud budeme montovat sítě proti ptactvu místo kočičích sítí, jaké asi budu mít spaní? Sítě proti ptactvu jsou zhruba jen o 50% levnější, proč je nenazvat pro kočku jak je to v české republice zvykem, a pak dělat ramena že sítě máme levněji než K9.

Lidé chtějí srovnávat ceny, jenže aniž by si to uvědomovali srovnávají jablka s hruškami, a ostatním se chlubí že pořídili vše levněji než má K9. Ano zapomněl jsem na 10 oček na celý balkon, nějaký motouzek, pár skobiček, dřevěná plaňka a občas nějaká trubka. A pak, když se podívám na výpis prací montážních pracovníků, kteří montují sítě pro kočky , a občas když tam vidím poznámku " Montáž sítě pro kočku + demontáž stávající sítě, pousměji se. Vím že to co děláme, děláme opravdu dobře. A důvod proč jsme neprodávali systém pro kočku ostatním firmám? Vzhledem k tomu že hlavní naší činností jsou síťové systémy a ochrana proti holubům, tak často vidíme jaké hrůzy jsou firmy schopny napáchat pokud montují sítě proti ptactvu. Je to hlavně způsobenou neznalostí, a převážně tím že neexistují firmy která by montovaly pouze síťové systémy jako svojí hlavní činnost. Většinou jsou to deratizační firmy, případně pracovníci, co provádějí práce ve výškách, občas nějaká stavebná firma. Výše jmenované obory provádějí ochranu proti holubům jako okrajovou činnost a několika zakázkami ročně. Jakou asi budou mít zkušenost s montáží sítí pro kočky? My děláme tyto práce každý den. Rozhodnutí komu svěřit bezpečí Vaší kočky je jen na Vás. Jediné co bych vytkl naší činnosti je komunikace se zákazníky, kterou někdy nestíháme tak rychle jak by bylo třeba, ale pracujeme na tom aby jsme byli lepší i v této části. Časté dotazy zájemců jsou , zdali nechceme otevřít pobočky v ostatních krajích? Bohužel však expandovat se v tomto oboru nikam nedá, svým finančním rozsahem se jedná o malé zakázky, malého rozsahu, pro velmi úzkou skupinu obyvatel. Navíc je li práce kvalitně odvedená, tak náš klient nás nebude dalších 10 let kontaktovat. Expandovat by se dalo za předpokladu že budeme provádět i jinou činnost než je ochrana proti holubům a ochranné sítě pro kočky. Ale já vím že by to bylo na úkor kvality. A protože vím že kvalita, to pouhé slovo Vás přivedlo na naše stránky, tak se raději tohoto slova budu držet.

Copyright © 2009, Vladimír Liška - K9, Štítného 32, 130 00 Praha 3, +420 602 392 412, +420 608 020 197